Technologia natrysku pianki poliuretanowej opiera się na sprężonym powietrzu, dzięki czemu proces aplikacji całkowicie eliminuje ulatnianie się gazów szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Piana PUR umożliwia też dyfuzję pary wodnej z pomieszczenia, co daje efekt „oddychania” przegrody.

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową polega na natryskiwaniu piany, która jest mieszanką dwóch składników: poliolu i izocyjanianu. Podczas rozpylania pod wysokim ciśnieniem, piana pęcznieje, rozszerza swoją objętość, a następnie zastyga i utwardza się, wchodząc i doskonale uszczelniając każdą szczelinę i powierzchnię. Proces ten jest bardzo szybki i niezwykle prosty w wykonaniu, a przy tym bezpieczny i co najważniejsze skuteczny, trwały oraz wydajny.

Ocieplanie budynków, w tym poddasza, metodą natrysku pianki poliuretanowej uznane jest obecnie jako jedna z najlepszych form izolacji termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej  szczególnie polecana przez specjalistów z branży budowlanej.

Piana PUR  jest substancją bezzapachową, obojętną chemicznie i nietoksyczną, dlatego szczególnie zalecana jest do stosowania w domach, gdzie przebywają osoby z alergiami. Poza tym może być używana przy bezpośrednim kontakcie z żywnością.

Posiadając takie właściwości, pianka PUR stanowi bezpieczną, nowoczesną i innowacyjną alternatywę dla powszechnych, tradycyjnych materiałów, które używane są w budownictwie.

Piana PUR jest substancją wyjątkowo lekką, która nie obciąża konstrukcji i można nią pokrywać już istniejące poszycie. Takie rozwiązanie eliminuje problem związany z utylizacją odpadów budowlanych, a co za tym idzie znacznie obniża koszty i skraca czas remontu lub robót budowlanych.